Hra Audioshield ma zo všetkých zážitkov vo virtuálnej realite prekvapila najviac. A to som nikdy som nebol fanúšik hudobných hier.

Audioshield je od štúdia Dylan Fitterer. To má s hudobnými hrami dlhoročné skúsenosti. V roku 2008 vydali úspešný Audiosurf a v roku 2015 jeho pokračovanie Audiosurf 2.

Audioshield je ale skôr podobná hrám Guitar Hero a Rockband. Akurát nenapodobňujete hudobné nástroje, ale pred hudbou sa bránite. Padajú na vás hudobné bíty a vy nemáte inú možnosť ako sa im brániť pomocou vašich štítov. Oranžový štít blokuje oranžové noty, modrý modré a keď oba štíty spojíte blokujete fialovú farbu.

Hre som sa pár dni vyhýbal, kedže ma hudobné hry moc neoslovujú. Prvýkrát sme si Audioshield zahrali až na prvej skúšobnej akcii. Odozva bola výborná. Každý kto si nasadil virtuálnu realitu na tvár sa bez prestávky usmieval, do rytmu hudby tancoval a zážitok si obrovsky užíval. Nikomu neprekážali ani letné horúčavy.

Po skončení akcie som si povedal, že to musím teda vyskúšať. V tom momente pre mňa prestal okolitý svet existovať. Audioshield som hral bez prestávky asi 3 hodiny. V Audioshielde hráte hudbu, ktorú máte radi, hra si poradí s každým mp3 súborom. Je to vážne ťažko popísateľný zážitok. Hudba sa na vás v hlasných a rýchlych pasážach rúti z každej strany. Pri tichých a pomalších úsekoch si vychutnáte virtuálne bubnovanie do rytmu. Perfektnú odozvu poskytujú aj vibrujúce ovládače, vaše virtuálne štíty.

Hranie Audiosurfu nie je ťažké, k dispozícii sú 3 obtiažnosti. Neviete prehrať, ale dokonalá synchronizácia vašich rúk a tela do hudby poskytuje skvelú odmenu. Poznáte ten pocit, keď vás niečo svrbí a po 5 minútach sa konečne poškriabete? Podobný pocit vám dáva Audioshield po dobre zvládnutej pasáži. Mal som chuť si „spievať“ a „tancovať“. A to aj napriek tomu, že spievať neviem a mal som problém aj s povinným valčíkom na stužkovej pred rokmi.

S Audiosurfom prežijete svoju obľúbenú hudbu tak, ako nikdy pred tým. Aj keď vaše nohy a ruky sa vám po dlhom hraní nepoďakujú, vaša nálada bude určite o 100% lepšia!

Takto si Audioshield užíva niekto, na koho sa pozerá lepšie ako na mňa 😉

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

©2024 VISUALS s.r.o.

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte. Odpíšeme vám ihneď ;-)

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?